01-08-2021 00:24
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2015

Druga Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego 12.04.2015 r.
1. O godz. 15 00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia Bożego. Panu Jezusowi Bardzo zależało na świętowaniu Miłosierdzia Bożego w dzisiejszą niedzielę. To życzenie przekazała św. Siostra Faustyna w Dzienniczku, gdzie czytamy: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy, była Świętem Miłosierdzia. I dalej: „pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym są otwarte wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do żródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym są otwarte wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś możemy złożyć ofiarę do puszki – w związku z bardzo trudną sytuacją na Ukrainie, której skutkiem jest brak żywności, ubrań, leków oraz trauma psychiczna dzieci i kobiet. Środki uzyskane z tej zbiórki za pośrednictwem naszej diecezjalnej Caritas będą przeznaczone na zorganizowanie dorażnej pomocy dla poszkodow. w wyniku działań wojennych na Ukrainie.
2. W piątek imieniny ks. Roberta – Msza św. w intencji ks. Solenizanta o godz. 7 00 i o godz. 18 00 – po Mszy złożymy życzenia ks. Solenizantowi zapraszamy.
3. W sobote o godz. 18 00 – w naszej bazylice Msza św. dla Wspólnoty Przymierze Rodzin MAMRE – jest to duże zgromadzenie modlitewne szczególnie ludzi młodych z terenu Polski południowej – zapraszamy także do uczestnictwa.

3. Na lekture duchowną polecamy tygodnik NIEDZIELA, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów o przesłaniu Bożego Miłosierdzia, które Pan Jezus przekazał światu za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny.
4. 16 maja w sobotę organizujemy pielgrzymkę Szlakiem Papieskim: Łagiewniki – Kalwaria – Wadowice; natomiast póżną jesienią w listopadzie w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki jest wywieszony w tablicach ogłoszeniowych, można pobrać w zakrystii; jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. Wszystkim parafianom i drogim gościom, nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną Św. Rodziny na nadchodz. tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,159 unikalne wizyty