06-08-2021 06:33
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła
09. 09. 2012 r.


1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy rodziny, za tydzień – dzieci.

2. Tydzień w liturgii:
w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
w czwartek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła (za piękne głoszenie Słowa Bożego otrzymał przydomek „złotousty”, wymagał od siebie i od innych, za co naraził się wpływowym osobom, które doprowadziły do wygnania biskupa; przed śmiercią powiedział „Bogu za wszystko dziękuję”;
w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w parafii przy Rynku Wieluńskim. Uczcijmy nasz krzyż osobisty lub rodzinny. W tym dniu starajmy się wynagrodzić Bogu za wszelkie zniewagi i świętokradztwa dokonane wobec krzyża, szczególnie na polskiej ziemi;
w sobotę – 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

3. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać II Tydzień Wychowania. Będzie to także przygotowanie dzieci i młodzieży do patronalnej uroczystości ku czci świętego Stanisława Kostki.

4. Pielgrzymka czytelników „Niedzieli” na Jasną Górę w najbliższą sobotę – 15 września. Program jest wywieszony w gablocie. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy katechezę dla dorosłych. W czwartek zapraszamy chętnych na 18:45 lub na 15:00. tegoroczne katechezy będą poświęcone tematowi „wiara w mojej duszy i w życiu”.

6. Ogłaszamy nabór pań i panów do chóru archikatedralnego „Basilica Cantas”. Szczególnie mile i serdecznie będą przyjmowani panowie. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii.

7. Spotkania duszpasterskie:
spotkanie dla zapisanych kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas ponadgimnazjalnych w piątek od godziny 18:00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu; zapisy do bierzmowania podczas dyżurów w kancelarii parafialnej;kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę na 9:00 do sali nad aulą;
kolejne spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o 16:45
młodzież oazową zapraszamy na spotkanie w piątek o 17:30;
pełnoletnich kandydatów do bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Robertem.

8. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły: „Epoka papieży misjonarzy”. Przeczytajmy ten artykuł w kontekście pielgrzymki Ojca Świętego do Libanu w najbliższych dniach od 14 do 16 września.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Kazimierz Kosecki l. 73
śp. Alicja Gałuszka l. 82
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,419 unikalne wizyty