27-07-2021 16:27
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2015

Piąta Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca 2015 r.

 1. Dziś Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli szczególne rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa Pana. Na znak wyjątkowej żałoby krzyże przykrywa się fioletową zasłoną. Udekorujmy krzyże domowe, ucałujmy też znak wiary i zapalmy świecę;

 2. Nabożeństwa wielkopostne:
  - Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30;
  - Droga Krzyżowa dla mieszkańców Częstochowy w nadchodzący piątek 27 marca o godz. 18 00 od pomnika Świętego Jana Pawła II (Plac Daszyńskiego) Alejami NMP na Jasną Górę. W naszej świątyni Droga Krzyżowa o godz. 17:15;

 3. Jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30 - spotkanie organizacyjne Gwardii Katedralnej, która będzie pełnić straż honorową przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek. Zapraszamy serdecznie tych, którzy już należą do Gwardii Katedralnej jak również chętnych mężczyzn oraz młodzieńców. Natomiast we wtorek także po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30 - spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas II, które się przygotowują do I Komunii św.

 4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7 00 i 18 00. Jest to dzień świętości życia. Po Mszach świętych możemy dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego.

 5. W nadchodzącą sobote 28 marca zakończenie w naszej archidiecezji peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży – Papieskiego Krzyża i Ikony Matki Bożej - Salus Populi Romani. Godz. 14 30 – plac Jana Pawła II przed naszą Bazyliką – zawiązanie wspólnoty i przywitanie symboli; godz. 15 00 – Msza św. - Światowy Dzień Młodzieży w Archidiecezji Częstochowskiej, pożegnanie symboli ŚDM – przewodniczy Abp Wacław Depo. O godz. 18 00 – Msza św. dla Wspólnoty Przymierze Rodzin MAMRE oraz modlitwy o uzdrow.

 6. Za tydzień w Niedzielę Palmową – uroczysta procesja z palmami wokół świątyni na pamiątkę mesjańskiego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy - będzie o godz. 12 00. Dla dzieci i dla młodzieży organizujemy konkurs na najpiękniejsze i na najwyższe palmy - po Mszy św rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. W następną niedzielę czyli Niedzielę Palmową przynieśmy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej z ofiarami dla biednych. Także w przyszłą niedzielę o godz. 16 30 w Auli przy Archikatedrze w ramach Katedralnego Spotkania Chórów pod patronatem Metropolity Częstochowskiego Księdza Arcybiskupa Wacława Depo odbędzie się KONCERT PASYJNY w 10 rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II. Wykonawcy: Chór Archikatedry i Instytutu Teologicznego - BASILICA CANTANS. W programie m.in. Pasja wg św. Jana oraz chóralne pieśni pokutne i pasyjne. Czujmy sie wszyscy zaproszeni – wstęp wolny.

 7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły dotyczące Dnia Świętości Życia.

 8. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu, także możemy nabyć paschaliki wielkanocne.

 9. Wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną św. Rodziny na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,366 unikalne wizyty