06-08-2021 05:01
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 1.03.2015

Druga Niedziela Wielkiego Postu - 1.03.2015 r.

- po rannej Mszy św. spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Św. Rodziny

1. Nabożeństwa Wielkopostne - Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o 17:30; w piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17 15.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci i dorosłych. Zakończenie rekolekcji w środę 11 marca. Spowiedź św. w ostatnim dniu ćwiczeń rekolekcyjnych. Program jest wydrukowany na kartkach położonych pod chórem. Niech w każdej rodzinie będzie jeden egzemplarz. Zabierzmy ten program sąsiadom i znajomym. Prosimy wszystkich, a szczególnie chorych, o gorliwą modlitwę w intencji rekolekcji, aby przyniosły błogosławione owoce. Wygłosi je ks. profesor Mariusz Sztaba z Katolickiego Uniwersytetu im. Św. Jana Pawła II z Lublina.

  2. W ramach zmian jakie nastąpiły w naszej archidiecezji - Ks. Robert na własną prośbę skierowaną pisemnie dn. 13 lutego b.r. na ręce Ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii. Ks. Arcybiskup jednocześnie wyraził zgodę, aby ks. Robert zamieszkiwał w naszej parafii, finalizując studia doktoranckie, a także będąc moderatorem rejonowym Ruchu Światło – Życie, moderatorem diecezjalnym Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i asystenta duchowego Stowarzyszenia Ogród Niepokalanej. Dziękując Ks. Robertowi serdecznie za piękną pracę w naszej parafii, życzymy jednocześnie Bożego błogosławieństwa w dalszym gorliwym wypełnianiu powierzonych Mu zadań.

  3. Komenda Miejska Policji skierowała do mieszkańców Częstochowy apel, aby być rozważnym i nie wpuszczać osób obcych do mieszkań, ponieważ można się stać ofiarą przestępstwa. Nie zawsze osoba stojąca za waszymi drzwiami jest tą, za którą się podaje. Dokładna treść tego apelu jest w gablocie ogłoszeń – można się zaznajomić.

  4. W tym tygodniu przypadają Dni Duchowej Odnowy – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Zachęcamy do Komunii św. wynagradzającej Bożemu Sercu. Moi Drodzy – odwiedzin chorych w nadchodzący pierwszy piątek miesiąca marca nie będzie, natomiast wszystkich chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w ramach rekolekcji wielkopostnych – za tydzień w poniedziałek 9 marca w godzinach od 12 00 do 16 00. Będzie to zarazem okazja dla naszych chorych do spowiedzi świętej wielkanocnej.

  5. Na lekturę duchowną w tygodniku Niedziela polecamy artykuły o niezłomnych żołnierzach wyklętych.

  6. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom.

  7. Wszystkim parafianom i Drogim Gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,236 unikalne wizyty