01-08-2021 00:47
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 22.02.2015

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu - 22.02.2015 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczął w naszej katedralnej parafii praktykę duszpasterską Diakon Adam Dróżdż, którego bardzo serdecznie witamy. Ks. Diakon jest nam znany, bo jest ceremoniarzem odpowiedzialnym za liturgię w naszym Seminarium, także i w naszej archikatedrze wielkokrotnie posługiwał. Życzymy Ks. Diakonowi, aby u nas czuł sie dobrze, życzymy Bożego błogosławieństwa i aby ten czas praktyk duszpasterskich był dobrym czasem przed przyjęciem za kilka miesięcy święceń kapłańskich.
  2. Nabożeństwa Wielkopostne:
  - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17:30;
  - Droga Krzyżowa w piątek o 17:15.
  3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje młodzieżowe i będą trwać do środy włącznie. Młodzież licealną zapraszamy codziennie na 9:00, gimnazjalistów na 11:00. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Jan Koclęga – profesor Wyższego Seminarium Duchownego. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i zachętę do udziału w rekolekcjach. Młodzież w te dni nie ma zajęć szkolnych i ma obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach.
  4. Rekolekcje dla dzieci i starszych za dwa tygodnie – od 8 marca br.

5. Jedną z form prawdziwego ducha pokuty jest jałmużna, która gładzi wiele grzechów. Wychodząc dziś z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zaoszczędzone z racji postu ofiary, będziemy mogli złożyć w Niedzielę Palmową.

  6. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas pierwszej ponadgimnazjalnej we czwartek po wieczornej Mszy św. – o godz. 18 30.

  7. Kancelaria parafialna została przeniesiona do budynku wikariatu, tam gdzie mieściła się pierwotnie i będzie otwarta codziennie: poniedziałek – po wieczornej Mszy św. od wtorku do piątku w godz: 16 30 – 17 30; w sobotę od 8 30 – 9 30. Sprawy bardzo pilne załatwiamy o każdej porze.

  8. Do przyszłej niedzieli przyjmujemy zgłoszenia na nasz wakacyjny wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny w dniach 6 – 15 lipca, historycznymi śladami cerkwi i klasztorów prawosławnych w Rumuni, wraz ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc kultury i atrakcji krajobrazowych tego kraju, program można pobrać z zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  9. Polecamy na lekture duchowną tygodnik katolicki „Niedziela”.

  10. Wszystkim parafianom i drogim gościom nnawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,222 unikalne wizyty