31-07-2021 23:53
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 15.02.2015

VI Niedziela Zwykła 15 lutego 2015r.

  1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9 00 i 18 00; w tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 17 15; Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17 30. Rekolekcje Wielkopostne będą od III Niedzieli Wielkiego Postu.

  2. Jedną z form prawdziwego ducha pokuty jest jałmużna, która gładzi wiele grzechów. Wychodząc dziś z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zaoszczędzone z racji postu ofiary będziemy mogli złożyć w Niedzielę Palmową.

  3. Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej za tydzień - od 23 do 25 lutego b.r.

  4. Spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci klas II jutro – poniedziałek - po wieczornej Mszy św. - o godz. 18 30. Serdecznie zapraszamy.

  5. Polecamy na lekturę duchowną tygodnik katolicki NIEDZIELA, m.in. artykuł: „Popielec – piękno symbolu i gestu” - znak posypania głów popiołem przypomina, że żadnych ziemskich dóbr nie zabierzemy na tamten świat.

  6. We czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas II i III gimnazjum – przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

  7. Do końca lutego przyjmujemy zapisy na nasz wakacyjny wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny w dniach 6 – 15 lipca historycznymi śladami cerkwi i klasztorów prawosławnych w Mołdawi i Rumuni, wraz ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc kultury i atrakcji krajobrazowych tych krajów – zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  8. Wszystkim parafianom o drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,041 unikalne wizyty