27-07-2021 18:19
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 8.02.2015

Piąta Niedziela Zwykła 08.02.2015 r.

1. W nadchodzącą środę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – XXI Światowy Dzień Chorego. W naszej archikatedrze centralne nabożeństwo zostanie odprawione o 11:00, będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Prosimy o podwiezienie chorych, starszych wiekiem, rencistów i emerytów na to nabożeństwo. Z racji Światowego Dnia Chorego można zyskać odpust zupełny;
2. W czwartek przypada 31 rocznica śmierci trzeciego biskupa częstochowskiego śp. Stefana Bareły, a w piątek 64 rocznica śmierci pierwszego biskupa częstochowskiego śp. Teodora Kubiny. Uroczysta Msza św. za obu pasterzy zostanie odprawiona w czwartek o 18:00. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej Mszy św. i do pamięci modlitewnej za naszych pasterzy.
3. W sobote świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – patronów Europy.
4. Pragniemy też poiformować, że sakrament Chrztu św. jest udzielany w naszej Bazylice w pierwszą niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 12 00; msze św. tzw.”Roczki” - w pierwszą rocznicę Chrztu św. ze specjalnym błogosławieństwem dziecka i rodziców są odprawiane w drugą niedzielę miesiąca o godz. 12 00; Msze św. „Jubileuszowe” i „18” - w osiemnastą rocznicę urodzin są odprawiane w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 12 00. Ponadto pragniemy poinformować, że są szczególnie w tygodniu wolne miejsca w zeszycie intencji mszalnych. Bardzo polecamy kochani – naszą chrześcijańską pamięć i modlitwe za naszych bliskich zmarłych, a Msza św., jest tym najpiękniejszym prezentem jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi – modląc się o Boże błogosławieństwo w życiu, ale też modląc się o zbawienie osoby nam bliskiej. Msze św. można zamawiać zarówno w kancelarii parafialnej, jak również w zakrystii po nabożeństwach.
5. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki dla upośledzonych i niepełnosprawnych sierot społecznych, mieszkających w domach Wspólnoty BETEL. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Encyklika cierpienia i choroby” - św. Jan Paweł II solidaryzował się z chorymi, ich cierpieniu poświęcił wiele listów i dokumentów, zaznał go osobiście, oraz artykuł: ”Trucizna na nienarodzone dzieci” - prof. Bogdan Chazan wyjaśnia medyczne i moralne kontrowersje wokół pigułki „dzień po”.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,602 unikalne wizyty