27-07-2021 17:13
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 1.02.2015

IV Niedziela Zwykła 1 lutego 2015r.
-
dzisiaj o godz. 17 00 - spotkanie duszpasterskie ze wspólntą Żywego Różańca; zapraszamy na to spotkanie także chętnych mężczyzn i niewiasty pragnących należeć do Wspólnoty Żywego Różańca.

  1. Jutro Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Święto jutrzejsze jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego; Msze św. w naszej Bazylice o godz. 8 00; 10 00 i o godz. 18 00 – z udziałem osób życia konsekrowanego. Mszy św. przewodniczy Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. W tym dniu przypada trzecia rocznica ingresu Ks. Arcybiskupa do częstochowskiej archikatedry. Ojcu naszej archidiecezeji składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w pasterskiej trosce o naszeą archidiecezję oraz na rzecz Kościoła w naszej Ojczyżnie. Ofiary z jutrzejszego Święta są przeznaczone na klasztory klauzurowe; na Mszach św. poświęcenie gromnic.

  2. W nadchodzącym tygodniu przypadają Dni Duchowej Odnowy pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego; odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9 00.

  3. Za tydzień t.j. 8 lutego w ramach Światowego Dnia Chorego zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Ofiary będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi prowadzonymi przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”.

  4. W dniach 4 – 13 lipca w porozumieniu z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym organizujemy wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny historycznymi śladami cerkwi i klasztorów prawosławnych Mołdawi i Rumuni ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc kultury i atrakcji krajobrazowych tych krajów. Program pielgrzymki można pobrać z zakrystii, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

  5. Na lekture duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, szczególnie artykuły dotyczące życia konsekrowanego.

    6. Solenizantkom i solenizantom miesiąca lutego składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie, dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych życzymy dobrego odpoczynku; wszystkim parafianom i drogim gościom nawiedzającym naszą Bazylikę Archikatedralną życzymy na nadchący tydzień Bożego błogosławieństwa.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,456 unikalne wizyty