27-07-2021 16:04
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 25.01.2015

Trzecia Niedziela Zwykła 25.01.2015 r.


1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; wtorek - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa (żył na przełomie XIX i XX w. Odnowił Zakon Marianów; w środe - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła (żył w XIII w., należał do Zakonu Dominikanów; sobota - św. Jana Bosco, prezbitera (żył i działał w XIX wieku, był gorliwym wychowawcą młodzieży, założył Zgromadzenie Księży Salezjanów);
2. Koncert kolęd w wykonaniu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w kościele seminaryjnym za tydzień w niedziele o godz.17:00 – ul. św. Barbary 41 w Częstochowie. Koncert będzie dedykowany Ks. Arcybiskupowi Wacławowi Depo z okazji 3 rocznicy jego ingresu do Archikatedry Częstochowskiej.
3. Dziś 62 Światowy Dzień Trędowatych. Na całym świecie są zbiórki na pomoc tym nieszczęśliwym ludziom. Każdego roku przybywa 200 tys. nowych zachorowań. Ofiarę na ten cel do podłużnego świecznika przy Szopce Bożonarodzeniowej. Bóg zapłać za każdą złotówkę.
4. W dzisiejszej „Niedzieli” plecamy artykuły: „Pytanie o Austchwitz” - w styczniu przypada 70 rocznica wyzwolenia obozu w Austchwitz. Trzeba się zastanowić co mówi nam doświadczenie Austchwitz i jak nieść w przyszłość tę potworną naukę i wynikające z niej wnioski. Także relacja z podróży apostolskiej Papieża Franciszka na Sri Lankę i na Filipiny – gdzie na Mszę Papieską zgromadziło się blisko siedem milionów ludzi.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,324 unikalne wizyty