31-07-2021 23:57
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 18.01.2015

Druga Niedziela Zwykła 18.01.2015 r.
1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a dzisiejsza niedziela jest też Światowym Dniem Migranta i Uchodżcy.
2. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską – kolęde. Jako proboszcz wraz z naszymi księżmi: Robertem i Łukaszem, pragnę bardzo serdecznie podziękować za każde otwarte drzwii podczas kolędy, życzliwość i hojny z Waszej strony dar dla parafii i na utrzymanie instytucji diecezjalnych; dziekuje też ministrantom i wielu rodzinom za poczęstunek.

  • W minionych miesiącach przeprowadziliśmy sporo remontów na plebani, także drobne prace w katedrze i w kaplicy wieczystej adoracji. Trzeba podkreślić, że z ofiar, które składacie każdej niedzieli utrzymujemy tę piękną świątynię, także i pracowników: Siostre Zakrystianke, Pana Organiste, panie która sprząta kościół i pana, który jest od spraw gospodarczo – porządkowych w katedrze i w jej otoczeniu. Szczególne Bóg zapłać za comiesięczne ofiary DAR SERCA, które wiele osób, rodzin składa systematycznie (te małe kopertki na Dar Serca można pobierać od pań przy wychodzeniu z koścoła w kruchcie naszej światyni). Pamiętajmy o tym, że piękne świątynie świadczą o pięknie wiary ludzi zakochanych w Panu Bogu. Jak długo będzie trwała wiara, tak długo będą wznoszone i ozdabiane świątynie, które świadczyć będą nie o bogactwie wierzących, ale o szczodrobliwości dla rzeczy wielkich i świętych. Niech tak będzie nadal w naszej katedralnej parafii.

  • Trzeba Kochani zauważyć, że w naszej parafii jest dużo osób starszych, którzy ze względu na chorobę i wiek nie mogą uczestniczyć w świątyni w niedzielnej Mszy św. Wiele z nich uczestniczy we Mszy św. transmitowanej przez radio Fiat z naszej archikatedry – w każdą niedziele o godz. 10 00. Jest także transmisja Mszy św w każdą niedziele o godz. 7 00 rano z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik, a także o godz. 13 00 na telewizji Polonia. W większości te osoby odwiedzamy z posługą sakramentalną w pierwsze piątki miesiąca. Moi Drodzy – rozglądnijmy się wokół siebie; w swoich rodzinach; w sąsiedztwie – może jest ktoś starszy, schorowany – chętnie tą osobę będziemy odwiedzać w pierwsze piątki miesiąca – trzeba podpowiedzieć, zachęcić, zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    3. Po feriach zimowych będzie w naszej parafii kilkumiesięczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży klas ponad gimnazjalnych, a także dla młodzieży starszej, która w swoim czasie nie przystąpiła do tego Sakramentu. Można się zgłaszać w nadchodzącym miesiącu do ks. Łukasza, który jest odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Bardzo zachęcamy i zapraszamy, aby osoby, których to dotyczy chętnie zechciały uzupełnić istotny brak w swoim życiu religijnym – duchowym; także z myślą o swojej przyszłości.
    8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: ś.p.+Jolanta Piotrowska – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,069 unikalne wizyty