01-08-2021 01:00
Nawigacja
Wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny

Wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny z parafii katedralnej Św. Rodziny w Częstochowie historycznymi śladami cerkwi i klasztorów prawosławnych w Rumuni wraz ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc kultury i atrakcji krajobrazowych – (10 dni, autokar) Uwaga - zmiana terminu: 6-15. 07. 2015 r.

 

1 dzień: Częstochowa – Zawiercie - Baia Mare

Spotkanie w Zawierciu o godzinie 04.30, wyjazd 04.45. Przejazd przez Słowację, Węgry. Przed kolacją spacer po mieście Swabia. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Baia Mare – Sapanta – Campulung Moldovenesc

Śniadanie. Przejazd przez wschodnią części regionu Maramuresz. Udamy się do Sapanty, znanej z „Wesołego Cmentarza” i kolorowo malowanych drewnianych krzyży nagrobnych. Zwiedzanie drewnianej cerkwi w Bogdan Voda. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Campulung – Targu Mures – Bazna

Śniadanie. Opuszczamy Mołdawię i przez przełęcz Tihuta wjeżdżamy do Transylwanii. Krótki postój w dawnym kupieckim mieście Sasów – Bistricy . Zwiedzamy tu Kościół Ewangelicki. Przejazd przez Reghin do Targu Mures. W trakcie spaceru po mieście odwiedzimy Pałac Kultury i największą cerkiew w Transylwanii. Późnym popołudniem wracamy do Bazna. Stąd przejażdżka bryczką  do kościoła obronnego w Boian. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Bazna – Biertan – Sighisoara – Bazna

Śniadanie. Przejazd do Biertan (znajdującego się na liscie UNESCO), gdzie zobaczymy kościół warowny. Następnie udamy się do Sighisoary, która jest najładniejszym i najlepiej zachowanym średniowiecznym miastem w tej części Europy. Zwiedzimy kościół na Wzgórzu, Wieżę Zegarową oraz dom, w którym przyszedł na świat hrabia Drakula. Kolacja z programem folklorystycznym. Nocleg.

5 dzień: Bazna – Agnita – Bran – Braszów – Predeal

Śniadanie. Przejazd przez Agnitę i Fagares, gdzie znajdują się najstarsze fortyfikacje w Transylwanii. Wizyta w Bran: zamek z XIV wieku wzniesiony przez królów węgierskich. Po południu wizyta w Braszowie: średniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół. Następnie jedziemy do miejscowości Predeal położonej 1040 m.n.p.m.. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Predeal –Tulcza

Śniadanie. Wizyta w Pałacu Peles dawnej letniej rezydencji rodziny królewskiej. Przejazd do Tulczy – rejs po delcie Dunaju. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Tulcea – Konstancja – Bukareszt

Śniadanie. Przejazd do Konstancji. W historycznym mieście Tomis zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, Katedrę Św. Piotra i Pawła. Popołudnie spędzimy w stolicy. Zwiedzamy tu Cerkiew Patriarchy, siedzibę Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej i Muzeum Wsi. Postój przy Parlamencie, drugim co do wielkości budynkiem na świecie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Bukareszt – Sybin

Śniadanie. Rano wyruszamy w kierunku północnym. Zatrzymujemy się w Monasterze Cozia (XIV w.), jednym z najstarszych klasztorów w Rumunii. Po południu zwiedzimy najważniejsze atrakcje Sybina. Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal czy Most Kłamców to tylko wybrane zabytki, które wpływają na niepowtarzalny obraz i charakter miasta. Zobaczymy także Kościół Ewangelicki. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień Sybin – Alba Iulia – Oradea

Śniadanie. Przejazd do Alba Iulia, gdzie znajduje się najstarsza katedra w Transylwanii oraz twierdza. Przejazd do Oradea. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg.

10 dzień: Oradea – Zawiercie - Częstochowa

Śniadanie. Przejazd przez Węgry, Słowację. W godzinach wieczornych przyjazd do Zawiercia.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena: 2370 PLN

Cena zawiera: przejazd autokarem; zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-osobowe); śniadania i obiadokolacje trzy daniowe; opiekę pilota; ubezpieczenie KL i NNW oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera: biletów wstępu - ok. 60 EUR/os. (płatne na miejscu); dopłaty do pokoju jednoosobowego (700 PLN); dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny przy chorobach przewlekłych); wydatków osobistych; dodatkowych posiłków;

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,260 unikalne wizyty