27-07-2021 16:24
Nawigacja
Życzenia świąteczne

Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2014r.

  1. Jutro drugi dzień Swiąt Bożego Narodzenia – wspomnienie Św. Szczepana męczennika – niedzielny porządek Mszy św; na dzień jutrzejszy jest udzielona dyspenska – można spożywać pokarmy mięsne. Nadchodząca niedziela – to Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa – odpust w naszej parafii. Sumę Odpustową o godz. 12 00 odprawi Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo. Was kochani parafianie i Waszych gości serdecznie zapraszamy.

  2. Serdeczne podziękowanie ks. Łukaszowi, Siostrze Zakrystiance, Panu Zygmuntowi i wielu innym osobom, szczególnie ministrantom i młodzieży za wykonanie pięknej Betlejemki, ozdobienie wnętrza świątyni na Święta Bożego Narodzenia; także podziękowanie parafialnemu Caritasowi za zorganizowanie żywności dla kilkudziesięciu rodzin.

3. Najmilsi – pragnę wam złożyć najlepsze życzenia świąteczne: z wielką radością zapraszajcie Jezusa do swego życia osobistego, rodzinnego, publicznego. Boże Dziecię zapraszamy także wtedy do siebie i do naszych rodzin, kiedy chętnie sięgamy do Pisma św., kiedy wśród pod choinkowych darów jest miejsce na dobre książki z kolędami opowiadające o Bożym Narodzeniu, o Jezusie Chrystusie. Boże Dziecię, zapraszamy również wówczas, gdy przy naszym stole znajdzie się miejsce dla potrzebującego pomocy, dla osoby starszej, chorej; gdy słuchamy katolickiego radia i oglądamy katolickie programy telewizyjne; kiedy na stole świątecznym, będzie miejsce na prasę wprowadzającą nas w duchowość Bożego Narodzenia. Niech to będzie choćby tygodnik „Niedziela”, nasz parafialny miesięcznik „U Świętej Rodziny”, aby dzieci i młodzież, znajomi i krewni mieli gdzie sięgnąć, poszukując komentarzy do świątecznych obrzędów i zwyczajów.

Najmilsi – Bożemu Dziecięciu w przyjściu na świat towarzyszyła coraz większa jasność, pogoda, gdyż to są owoce Miłości. To Dziecię to nasz Odkupiciel, to Bóg z nami; niech On nam wszystkim błogosławi i hojnie darzy swymi łaskami.

Napisał Stanisław Wyspiański:

„Bożego Narodzenia to Święta.

Niech idą w zapomnienie

niewoli gnuśne pęta,

daj nam poczucie siły

i Polskę daj nam żywą

By słowa się spełniły

nad ziemią tą szczęśliwą”.

Na piękne przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego w gronie rodziny, bliskich i gości składamy i życzymy staropolskie – Szczęść Boże.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,359 unikalne wizyty