31-07-2021 23:23
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 21.12.2014

Czwarta Niedziela Adwentu - 21. 12. 2014 r.
1. Tydzień w liturgii:
- w środę wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w naszej świątyni o 7:00, będzie to także Msza św. nowennowa. Nie będzie Mszy św. o 18:00 ze względu na wieczerzę wigilijną. Spowiedź święta w wigilię od 7:00 do 13:00. Od 13:00 archikatedra będzie zamknięta.
- we czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy; taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w pierwsze święto jak w każdą niedzielę; dodatkowo msza św. o godz. 13 00 z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
- w piątek drugi dzień świąt – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca będzie przeznaczona ba uczelnie katolickie w Polsce. Porządek Mszy św. niedzielny.
- w sobote św. Jana Apostoła i Ewangelisty (był umiłowanym uczniem Chrystusa, napisał Ewangelię, Listy i Apokalipsę);
2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Odpust w naszej parafi. Uroczystą sume odpustową o godz. 12 00 odprawi Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo. Na sumie będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na tę centralną uroczystość odpustową zapraszamy całą parafię. Przed sumą będzie instalacja dwóch nowych kanoników do Kapituły Archikatedralnej.
3. Kolędę rozpoczynamy zaraz po świętach – w sobotę. Porządek wizyty duszpasterskiej już jest ustalony i będzie wydrukowany w miesięczniku „U Świętej Rodziny”, który będziemy rozprowadzać w święta Bożego Narodzenia, także jest umieszczony w tablicach ogłoszeniowych w kruchcie bazyliki, oraz na stronie internetowej naszej parafii.
4. Dziś wychodząc z kościoła możemy nabyć poświęcone opłatki i ostatnie świece na stół wigilijny za 6 i 12 zł.
5. Dzisiejsza „Niedziela” kosztuje 10 zł i zawiera kalendarz na 2015 r. oraz płytę DVD filmem o Marii Okońskiej. Można też nabyć najnowszy numer dwumiesięcznika: „Miłujcie się”.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,834,954 unikalne wizyty