27-07-2021 17:45
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 30.11.2014

Pierwsza Niedziela Adwentu - 30 listopada 2014r. - dzisiejszą niedzielę przeżywamy w blaskach kończącej się pielgrzymki apostolskiej Ojca Świętego Franciszka do Turcji.

1. Dziś Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent jest to radosne oczekiwanie na przyjście Chrystusa Pana, które będziemy przeżywać podczas świąt Bożego Narodzenia. Ten okres ma również na celu przygotowanie naszych serc na spotkanie z Jezusem w chwili śmierci i w dniu Sądu Ostatecznego. Kościół w tym czasie zachęca do czuwania i modlitwy w stanie łaski uświęcającej; Roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek, wtorek i środę.
- w środe - św. Franciszka Ksawerego, prezbitera (żył w XVI w., był niestrudzonym misjonarzem, apostołował w Japonii, Indiach i Chinach. Jest patronem Dzieła Rozkrzewiania Wiary);
- w czwartek - św. Barbary, męczennicy (poniosła śmierć męczeńska ok305 r., jest patronką górników, hutników i dobrej śmierci);
- w sobote - św. Mikołaja biskupa (żył w VI w., w Turcji, bardzo dużo pomagał ludziom biednym, stał się patronem bezinteresownego, chrześcijańskiego miłosierdzia, czczą go szczególnie dzieci);

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. I piątek spowiadamy podczas każdej Mszy św., a dzieci od 16:00; odwiedz. chorych od godz. 8 30.
  3. Spotkanie duszpasterskie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych jutro po roratach o godz. 18 30.
  4. Rekolekcje adwentowe za dwa tygodnie od 14 do 16 grudnia br. Poprowadzi je Opat z Wąchocka O. Eugeniusz Augustyn.
  5. Poświęcone opłatki można nabyć wychodząc z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie archikatedry. Można też nabyć świecę wigilijną za 6 i 12 zł. Dochód jest przeznaczony na biedne dzieci.
  6. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy ciekawe artykuły o rozpoczynającym się dziś w całym kościele roku życia konsekrowanego, a także o pielgrzymce apostolskiej papieża Franciszka do Turcji.

  7. Solenizantkom i solenizantom nadchodzącego miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie, a dzieciom życzymy dobrych spotkań ze św. Mikołajem.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,514 unikalne wizyty