27-07-2021 16:43
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 23.11.2014

    XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 23 listopada 2014r.

  1. W dniu dzisiejszym za udział w publicznym odmówieniu aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Odkupicielowi, można zyskać odpust zupełny. Ten akt odmówimy po błogosławieństwie końcowym. Wzbudżmy w sobie szczery akt żalu za grzechy wyznane w konfesjonale. Pomódlmy się w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego, powierzmy Chrystusowi całe nasze życie, aby On był Panem i Królem naszych serc.

  2. Za tydzień pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny.

  3. Serdeczne podziękowanie osobom, które roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów; Bóg zapłać też za ofiary, które przy tej okazji składacie, także za comiesięczne ofiary "Dar Serca" - na ogrzewanie archikatedry.

  4. Parafialny oddział Caritas organizuje zbiórkę żywności i odzieży ( w dobrym stanie) W I i III środe w godzinach od 16 30 do 17 30 będzie przyjmowanie, a w II i IV środe wydawanie żywności i odzieży. Osoby zainteresowanie prosimy, aby zgłaszały się do naszego parafialnego oddziału Caritas; zachęcamy do wrażliwości na potrzeby naszych bliżnich. Natomiast w pierwszą niedziele każdego miesiąca będzie wystawiony tzw. "kosz miłosierdzia", gdzie można będzie złożyć artykuły żywnościowe dla potrzebujących; będzie też puszka, gdzie można będzie złożyć choćby skromny datek dla biednych.

  5. Katecheza przez bierzmowaniem dla młodzieży klas III gimnazjum w nadchodzący czwartek o godz. 18 30; natomiast w piątek o godz. 18 00 dla młodzieży z klas pierwszych ponad gimnazjalnych. We wtorek o godz. 19 00 Msza św. w intencji Ojczyzny i Częstochowy o dobre wybory i ofiarne życie wybranych. Po Mszy św. spotkanie uczestników i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

  6. Zachęcamy do lektury dwumiesięcznika ewangelizacyjnego "Miłujcie się" oraz tygodnika Niedziela – m.in artykuł: "Śpiący olbrzym zaczyna się budzić" art. dot. Akcji Katolickiej, która przd wybuchem II wojny światowej liczyła 750 tys. osób. Po wojnie została zlikwidowana, odrodziła się na wyrażnie życzenie Jana Pawła II. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest święto Akcji Katolickiej – pielgrzymka parafialnych oddziałów do naszj archikatedry – o godz. 18 00 – Msze św. odprawi Metropolita Częstochowski Abp Wacław Depo.

    7. Nadchodzący tydzień niech posłuży szczególnie dzieciom, aby pod kierunkiem rodziców, rodzeństwa i katechetów, wykonały piękne lampiony, z którymi będą uczęszczały na Msze św. Roratnie w nadchodzącym czasie Adwentu.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,394 unikalne wizyty