01-08-2021 00:37
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 16.11.2014

XXXIII Niedziela Zwykła 16 listopada 2014r.

  1. Kalendarz liturgiczny na nadchodzący tydzień wspomina: poniedziałek – św. Elżbiety Węgierskiej; wtorek - błogosławionej Karoliny Kózkówny – żyła na przełomie XIX i XX wieku, poniosła śmierć męczeńską z rąk żołnierza rosyjskiego w obronie czystości, środa – błogosławionej Salomei, czwartek - św. Rafała Kalinowskiego kapłana, piątek – wspomnienie ofiarowania NMP, sobota - św. Cecylii dziewicy i męczennicy, jest patronką śpiewu i muzyki kościelnej.

  2. Dziś zostały poświęcone opłatki, które przez posłańców będą dostarczone do naszych rodzin. Roznoszący wylegitymują się zaświadczeniem z parafii. Prosimy, aby chętne osoby do roznoszenia opłatków z poszczególnych dzielnic zgłosiły się dziś w zakrystii po Mszy św., lub jutro w kancelarii parafialnej w godz. 8 30 – 9 30 w celu uzyskania zaświadczenia i pobrania opłatków wigilijnych. Nie dajmy się oszukać oszustom. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie ławek w archikatedrze.

  3. Parafialny Oddział Caritas organizuje zbiórkę żywności i odzieży (w dobrym stanie). W I i III środę w godzinach 16 30 do 17 30 będzie przyjmowanie, a w II i IV środę wydawanie żywności i odzieży. Osoby zainteresowane prosimy, aby zgłaszały się do naszego parafialnego punktu Caritas; zachęcamy do wrażliwości na potrzeby naszych bliżnich. Natomiast w pierwszą niedzielę każdego miesiąca będzie wystawiany „kosz miłosierdzia”, gdzie można będzie złożyć artykuły żywnościowe dla potrzebujących, będzie też puszka, gdzie można będzie złożyć choćby skromny datek dla biednych.

  4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela kończącego się roku kościelnego – uroczystą Mszę św. o godz. 18 00 odprawi Ks. Abp dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski.

  5. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki - Niedziela i nasz parafialny miesięcznik - U Świętej Rodziny.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,196 unikalne wizyty