27-07-2021 16:52
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 9.11.2014

XXXII Niedziela Zwykła 9 listopada 2014r.
- dziś przypada Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką wszystkich kościołów katolickich na świecie. W związku z tym świętem można dziś zyskać odpust zupełny nawiedzając naszą Bazylikę Archikatedralną, pobożnie odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

  1. We wtorek 11 listopada – przypada 96. rocznica odzyskania niepodległości. Centralną Mszę św. w intencji Ojczyzny w archikatedrze o godz. 12 00 odprawi Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich mieszkańców Częstochowy: dzieci, młodzież, dorosłych, wszystkie ugrupowania społeczne, samorządowe i polityczne. Módlmy się gorąco w intencji Ojczyzny i za poległych w jej obronie.

  2. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30 – spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – zapraszamy, katecheza dla dorosłych – wtorek godz. 18 30; spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponad gimnazjalnych w piątek o godz. 18 00.

  3. Niedziela dzisiejsza jest dniem modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym, szczególnie w Syrii – gdzie setki tysięcy chrześcijan zostało przesiedlonych, lub wyjechało z kraju. Na świecie co 5 minut traci życie jeden wyznawca Chrystusa. Co roku ginie za wiarę 105 tys chrześcijan. Te informacje znajdziemy w tygodniku katolickim Niedziela - polecamy artykuł: ”Oczyszczanie z chrześcijan”, a także na ulotkach, które można sobie zabrać - są na stoliku w kruchcie świątyni – a jest w nich informacja o formie pomocy kościołowi prześadowanemu - wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405. Polecamy także nasz parafialnym miesięcznik: „U Świętej Rodziny”.

  4. Dzisiaj w całej naszej diecezji są zbierane ofiary do puszek na pomoc przy odbudowie katedry w Sosnowcu, której dach spłonął ponad tydzień temu. W duchu ludzkiej solidarności ofiary na powyższy cel składamy do puszek naszym wolontariuszom przy wychodzeniu z kościoła. Bóg zapłać.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,414 unikalne wizyty