06-08-2021 06:21
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 2.11.2014

XXXI Niedziela Zwykła 2 listopada 2014r. -
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
O godz. 10 00 w naszej Bazylice Katedralnej Mszę św. odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita dr Wacław Depo za zmarłych biskupów, kapłanów i diecezjan. Po Mszy św. specjalne modlitwy w Krybcie Biskupów Częstochowskich.

  1. Trwa oktawa modlitw za zmarłych do soboty włącznie. Msze św. oktawalne za naszych zmarłych o godz. 18 00. Różaniec z wypominkami o godz. 17 15. Do soboty można zyskać odpust zupełny – nawiedzając cmentarz grzebalny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się za zmarłych. Ten odpust można ofiarować raz dziennie za jedną osobę zmarłą.

  2. W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie liturgiczne świętego Karola Boromeusza biskupa (żył w XVI wieku; jako kardynał Mediolanu budował schroniska dla biednych i sierocińce dla dzieci); jest patronem naszych Sióstr Karolanek – przy tej pięknej okazji święta ich patrona bardzo dziękujemy Siostrom za ich gorliwą posługę w naszej Archikatedrze, także za posługę miłosierdzia w kuchni dla biednych. Odwiedziny chorych w I piątek miesiąca od godz. 9 00.

  3. Spotkanie duszpasterskie ze Wspólnotą Żywego Różańca i z Arcybractwem Świętej Rodziny dzisiaj o godz. 17 00. Spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych jutro - poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18 30, natomiast spotkanie do Bierzmowania klas II Gimnazjum we czwartek o godz. 18 30.

  4. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela szczególnie artykuł: „Czyściec, a może niebiańska amnestia” oraz inne artykuły.

  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Banaś, Maciej Lazik, Łukasz Dobosz. Polećmy ich dusze i dusze naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,392 unikalne wizyty