27-07-2021 17:02
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2014

XXX Niedziela Zwykła - 26 października 2014r.

  1. W środe przypada rocznica powstania naszej diecezji i rocznica konsekracji naszej Bazyliki Archikatedralnej. Uroczyste Msze św. o godz. 7 00 i 18 00. Na Mszę św. wieczorną, którą odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita zapraszamy całą parafię, a szczególnie Wspólnotę Żywego Różańca, Arcybractwo Świętej Rodziny w strojach , Caritas, Akcję Katolicką, Parafialną Rade Duszpasterską, Ministrantów, Ruch Światło – Życie, dzieci, które się przygotowują do I Komunii św wraz z rodzicami, kandydatów do Bierzmowania z klas I ponad gimnazjalnych i z klas II i III gimnazjum.

  2. W związku z powyższą Uroczystością w środę Doba Eucharystyczna. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od rana, przez całą noc ze środy na czwartek. Program adoracji jest wywieszony w tablicach ogłoszeń w kruchcie świątyni.

  3. W sobotę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po południu i archikatedra będzie zamknięta od godz. 13 00 do 17 00. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św., szczególnie Komunię św. ofiarujmy za nszych zmarłych. Na wszystkich cmentarzach naszej archidiecezji klerycy będą zbierać ofiary na Seminarium Duchowne w Częstochowie. Dobroci waszych serc polecamy sprawę utrzymana Seminarium Duchownego.

  4. W przyszłą niedz. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 10 00 Mszę św. za zmarłych diecezjan odprawi Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski.

  5. Odpust zupełny można zyskać w intencji zmarłych od 1 do 8 listopada będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cment. i przyjąć Komunie św. za zmarłych.

  6. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne, które odprawiamy w każdą niedziele przed Mszą św. o godz. 8 00 i przed 10 00, oraz na Msze św. oktawalne, które będziemy odprawiali od 1 do 8 listopada o godz. 18 00. Przed Mszami oktawalnymi o godz. 17 00 będzie różaniec za zmarłych, których imiona i nazwiska podamy na kartkach.

  7. Na lekture duchowną polecamy tygodnik katolicki Niedziela, a w nim m.in. relacje z zakończonego Synodu Biskupów nt. rodziny, który obradował w Rzymie, a także o żródłach świętości błogosławionego papieża Pawła VI.

  8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. + Aleksandra Prochalska – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,434 unikalne wizyty