27-07-2021 18:20
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 19.10.2014

XXIX Niedziela Zwykła 19 października 2014r.
- we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce odbywa się liczenie wiernych wypełniających praktyki religijne – jest ono potrzebne do celów statystycznych Kościoła Katolickiego.

  1. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny – w intencji misji będziemy modlić się szczególnie na Nabożeństwach Różańcowych; także ofiary, które składamy dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na misje katolickie prowadzone na całym świecie.

  2. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Jana Kantego – patrona profesorów i studentów; wtorek – św. Jakuba Strzemię biskupa; środa – św. Jana Pawła II papieża – największego syna polskiej ziemi

  3. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku za ławkami; można je sobie zabrać do domu; wpisać czytelnie imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych i składać w zakrystii w formie wypominków rocznych, półrocznych lub Mszy św. oktawalnych tzn. odprawianych przez osiem dni od 1 do 8 listopada poprzedzonych różańcem za zmarłych, których polecamy w wypominkach oktawalnych. Moi Drodzy – trzeba dopowiedzieć – tak jak pamiętamy za życia o naszych bliskich: rodzicach, dziadkach, o mężu, żonie i przy okazji rocznic, urodzin, imienin składamy im życzenia, symboliczny prezent, czy kwiaty, tak też chciejmy pamiętać o nich także i wtedy, gdy ich już nie ma pośród nas, są już po drugiej stronie t.j. nasz święty i religijny obowiązek. Chciejmy im także każdego roku składać duchowe prezenty: zamówić Msze św. z racji rocznicy śmierci, z racji imienin, czy jak wyżej wspomniałem – zamówić wypominki. Jeśli my pamiętamy o naszych przodkach – za nich się modlimy - o ich szczęście wieczne, w tym duchu wychowujemy dzieci – bądźmy pewni, że i one kiedyś będą o nas pamiętać.

  4. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego Niedziela, szczególnie artykułów o Papieżu Pawle VI, którego beatyfikacja odbywa się dzisiaj w Rzymie, a także wywiad z naszym ks. Arcybiskupem Metropolitą o tym, że Częstochowa jest miastem wpisanym obok Krakowa w program pielgrzymki papieskiej w Polsce w 2016 roku.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,604 unikalne wizyty