27-07-2021 17:14
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie 12.10.2014

XXVIII Niedziela Zwykła – 12 października 2014r.

1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”. We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce prowadzona jest dziś kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary na ten piękny cel - stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży, szczególnie z terenów wiejskich, możemy złożyć przed kościołem naszym wolontariuszom.

2.W nadchodzącym tygodniu: poniedziałek – błog. Honorata Kożmińskiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Honoratek, w środe - św. Teresy z Avila – żyła w XVI w; zreformowała zakon karmelitański, napisała wiele dzieł o życiu wewnętrznym, w czwartek - św. Jadwigi Śląskiej, w piątek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – należy do pierwszych i najważniejszych ojców kościoła, w sobote – Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia, w tym dniu przypadają imieniny ks. Łukasza, zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji Księdza Solenizanta rano na godz. 7 00 i wieczorem na godz. 18.00.

    3. We wtorek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji wszystkim Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty wyrażamy wdzięczność za trud przekazywania wiedzy i wychowania młodego pokolenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i cierpliwej miłości wobec uczniów.

    4. We wtorek o godz. 18 45 kolejna katecheza dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Tegoroczna tematyka katechez związana jest z powołaniem świeckich w Kościele na podstawie nauczania św. Jana Pawła II. Spotkanie duszpasterskie dla młodzieży klas III gimnzjum – w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania będzie w czwartek o godz. 18 30.

    5. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz.17 15. Dzieci gromadzą się na Różańcu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16 30.Na lekturę duchową polecamy tygodnik katolicki Niedziela.

    6. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: + Krystyna Sikora l 84; Regina Żołdak l 79; Krystyna Klimek l 81. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,827,457 unikalne wizyty