01-08-2021 00:13
Nawigacja
Pielgrzymka do Chin

KLASYCZNE CHINY (10 dni)

14 - 23.04.2015 - informacje dla pielgrzymów - przewiń

DZIEŃ 1: POLSKA

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina (Okęcie), w hali odlotów przy stanowisku PATRON TRAVEL – 2,5 godziny przed wylotem. Wylot do Pekinu o godz. 09.35. Lądowanie z Zurichu o godz. 11.40. Wylot do Pekinu o godz. 13.20.

DZIEŃ 2: PEKIN (KOLACJA)

Przylot do Pekinu o godz. 05.15. W drodze z lotniska do hotelu przejazd na największy miejski placu na świecie - Plac Tiananmen położony w samym sercu Pekinu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

DZIEŃ 3: PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Śniadanie. Następnie zwiedzanie Zakazanego Miasta, zwanego też Zimowym Pałacem Cesarskim (UNESCO). Pałac wznosi się dokładnie w samym centrum starego Pekinu. Budowa Zakazanego Miasta rozpoczęła się w 1406 roku za czasów dynastii Ming i trwała 14 lat. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i zajmuje powierzchnię 720 tysięcy metrów kwadratowych. Zwiedzanie Pałacu Letniego (UNESCO) - najlepiej zachowanego Ogrodu Cesarskiego, którego chińska nazwa Yihe Yuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Miejsce to jest połączeniem pięknej scenerii z bogactwem architektury. Lunch. Przejażdżka rikszami po uliczkach najstarszych części miasta tzw. Hutongach. Wieczorem kolacja, podczas której głównym daniem będzie specjalność kuchni lokalnej - kaczka po pekińsku.

DZIEŃ 4: PEKIN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Śniadanie.Wyprawa poza miasto na Wielki Mur (UNESCO), którego budowę rozpoczął pierwszy cesarz Chin z dynastii Qin. Wielki Mur miał chronić cesarstwo przed najazdami koczowniczych plemion. Część Muru, która zachowała się do czasów współczesnych, została wzniesiona za czasów dynastii Ming i była częścią Jedwabnego Szlaku. Ta największa budowla świata rozciąga się na długości 6350 kilometrów, mogą z niej Państwo podziwiać przepiękne krajobrazy otaczających ją gór Tianshou. Lunch. Zwiedzanie doliny Grobowców Cesarzy Dynastii Ming, spacer Drogą Kamiennych Postaci. Kolacja. Nocleg w Pekinie.

Istnieje możliwość organizacji fakultatywnego wyjścia na spektakl Opery Pekińskiej (dodatkowo płatne ok. 40USD/os, przy grupie min. 10 osób chętnych).

DZIEŃ 5: PEKIN/ XI'AN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Śniadanie. Następnie zwiedzanie Świątyni Nieba, która jest jednym z największych zabytków sakralnych Chin, a zarazem jednym z najpiękniejszych parków w Pekinie i cennym zabytkiem historycznym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najznamienitszych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei mającym 26 metrów wysokości. Lunch. Czas wolny - możliwość zrobienia zakupów na Honggiao Market. Kolacja w formie lunch boxu. Przejazd nocnym pociągiem do Xi'an (miejsca sypialne w kabinach 6 osobowych z zasłonkami).

DZIEŃ 6: XI'AN (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Rano przyjazd do Xi'an, starożytnej stolicy cesarstwa. Śniadanie w formie lunch boxu. Zwiedzanie miasta: spacer po zabytkowych murach miasta, Wieża Dzwonu i Wieża Bębna usytuowane w samym sercu Xi'an. Lunch. Kolejno Wielki Meczet - jeden z najstarszych meczetów w Chinach, który jest znakomitym przykładem połączenia architektury islamu z tradycyjną klasyczną architekturą Chin. Składa się głównie z ogrodu w stylu chińskim i w niczym nie przypomina muzułmańskich meczetów z innych części świata. Kolacja w tradycyjnej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 7: XI'AN/ SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Śniadanie. Kolejno wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi - posiadającym bogate zbiory ukazujące historię tej prowincji od czasów prehistorycznych po okres panowania dynastii Qing. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi z VII wieku - symbolu Xi'an. Lunch. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO) - grobowca pierwszego chińskiego cesarza, Qin Shi Huang Di, którego strzeże armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z wypalonej gliny. Kolacja w formie lunch boxu. Przejazd nocnym pociągiem do Szanghaju (miejsca sypialne w kabinach 6 osobowych z zasłonkami).

DZIEŃ 8: SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Śniadanie w formie lunch boxu. Po przyjeździe wizyta w Szanghajskim Muzeum Historii - posiadającym ponad 120 000 eksponatów ukazujących bogactwo sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Spacer po malowniczym bulwarze, słynnym Bundzie, z którego rozpościera się widok na nowoczesne budynki po drugiej stronie rzeki Huangpu. Lunch. Wizyta w przepięknych ogrodach Yu, założonych za czasów panowania dynastii Ming w XVI wieku. Kolacja. Nocleg w Szanghaju.

DZIEŃ 9: SZANGHAJ (ŚNIADANIE, LUNCH, KOLACJA)

Śniadanie w formie lunch boxu. Rano przejazd do bazyliki Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych, znajdującej się na szczycie wzgórza Sheshan. Została ona założona przez jezuickich misjonarzy w 1836 roku. Następnie powrót do Szanghaju. Lunch. Zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy miasta - Pudong oraz wjazd szybką windą na wieżę telewizyjną "Perła Orientu" (263 metry), z której będą mogli Państwo podziwiać wspaniałą panoramę Szanghaju. Rejs po rzece Huangpu, podczas którego będzie można podziwiać wspaniale widoki na to ponad 20 milionowe miasto. Czas wolny. Kolacja. Powrót do hotelu. Jeśli czas pozwoli, możliwość zorganizowania dla chętnych fakultatywnego wieczornego spaceru po Szanghaju (przejazd metrem lub taksówką płatny we własnym zakresie).

DZIEŃ 10: SZANGHAJ/POLSKA (ŚNIADANIE)

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Szanghaju o godz. 09.30. Lądowanie w Zurichu o godz. 15.50. Wylot do Polski o godz. 17.15. Lądowanie na lotnisku Okęcie o godz. 19.10.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA I GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena: 7650 PLN

Cena zawiera: przelot na trasie Warszawa - Pekin i Szanghaj - Warszawa (z przesiadką); opłaty lotniskowe; przejazdy pociągiem na trasie Pekin - Xi'an (miejsca sypialne), Xi'an - Szanghaj (miejsca sypialne w kabinach 6-osobowych z zasłonkami); przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem wg programu; rejs po rzece Huangpu; bilety wstępu; opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki; opiekę lokalnych przewodników; zakwaterowanie w hotelach *** (wg lokalnej standaryzacji) w dwuosobowych pokojach z łazienką; posiłki według programu wraz z napojami (1 szklanka do posiłku), a w przypadku posiłku w formie lunch boxu - napoje we własnym zakresie; ubezpieczenie KL, NNW, chorób przewlekłych, bagażu; podatek VAT.

Cena nie zawiera: wizy chińskiej - 280 PLN; napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 4 USD/dzień/osoba; dodatkowych napojów i posiłków nieobjętych programem; uczestnictwa w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych; ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie; usług tragarzy (np. na lotniskach i dworcach kolejowych); ubezpieczenie kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny); wydatków osobistych; dopłaty do pokoju jednoosobowego (950PLN);

Uwaga: na czas pielgrzymki każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu. Paszport ten należy mieć przygotowany najpóźniej do 45 dni przed wylotem. Na 45 dni przed wylotem należy do biura złożyć paszport do wizowania, wypełniony wniosek wizowy (1 egz.), 1 zdjęcie (kolorowe, en face) oraz uiścić opłatę za 280PLN.

Franciszkańskie Biuro Turystyczno - Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1
tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91

e-mail:
biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

INFORMACJE I ZAPISY W KANCELARII, ZAKRYSTII ORAZ POD NR. TEL. 603-679-310

GRANICA: Obywatele RP udający się do Chin muszą mieć wizę. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po terminie upływu ważności chińskiej wizy. Wwożąc do Chin środki płatnicze w kwocie powyżej równowartości 5000USD cudzoziemcy zobowiązani są do złożenia stosownej deklaracji celnej. Zabroniony jest przywóz do Chin przetworów mięsnych, mlecznych, nasion, żywych roślin itp. Nierespektowanie tych przepisów karane jest konfiskatą żywności przy przekroczeniu granicy.

CZAS: W całej Republice Chińskiej panuje jedna strefa czasowa. W stosunku do Polski jest to w kwietniu +6 godzin.

PIENIĄDZE: Jednostka płatnicza używana na terenie Chin kontynentalnych to renminbi. Powszechnie używa się też nazwy yuan lub kuai. Dobrze jest wziąć w podróż banknoty EUR lub USD (w dobrym stanie!). Wymiany walut można dokonać w hotelach i na lotniskach. Kwity z wymiany warto zachować. Najmniej problemów przysparza „wypukła” karta VISA. Często (choć nie zawsze) uliczni sprzedawcy godzą się na płacenie w USD. Miejscowe yuany można podjąć z karty kredytowej głównie w Bank of China, a w większych miastach również w nielicznych automatach bankowych.

NAPIWKI: Miejscowi zatrudnieni przy obsłudze turystów (hotele, restauracje, transport, wc) bardzo liczą na napiwek.

BEZPIECZEŃSTWO: W Chinach turysta może czuć się bezpiecznie. Niemniej jednak w dużych miastach, w sklepach, parkach i na bazarach oraz w pobliżu znanych atrakcji turystycznych trzeba jednak wystrzegać się kieszonkowców. W hotelach warto być ostrożnym i po opuszczeniu pokoju zamykać walizki na kłódki.

ELEKTRYCZNOŚĆ: W chińskich hotelach napięcie wynosi 220V, 50HZ. W użyciu są bardzo często wtyczki jak w Polsce, jednak zdarzają się jednak również inne typy wtyczek np. typu angielskiego (z trzema bolcami płaskimi lub okrągłymi). Warto więc mieć ze sobą przełączkę/przejściówkę do gniazdek. Można ją dostać w sklepie ze sprzętem RTV.

POCZTA: Znaczki pocztowe najlepiej kupić w hotelowym sklepie z pamiątkami.

RELIGIA: Bezwyznaniowcy (64%), wyznawcy religii ludowych (20%), buddyści (10%), muzułmanie (2%), chrześcijanie i pozostali (4%). Nie spotyka się szczególnych restrykcji związanych ze zwiedzaniem przez turystów miejsc kultu.

RÓŻNICE KULTUROWE: Ogólnie ludzie są otwarci, pogodni i życzliwi dla turystów. W klasztorach buddyjskich, świątyniach taoistycznych i meczetach islamskich należy zachowywać się z szacunkiem właściwym miejscom religijnym i respektować obowiązujące tam zalecenia np. nie fotografować wnętrz zwiedzanych. Robiąc zdjęcia ludzi z bliska należy poprosić o ich zgodę Spokojne zachowanie i język gestów pomagają gdy brak wspólnego języka.

TELEFON i INTERNET: Polski komórki generalnie działają. Dzwonienie z pokoju hotelowego jest dość drogie.

TRANSPORT: W Chinach kontynentalnych obowiązuje ruch prawostronny. Pieszy musi bardzo ostrożnie przechodzić przez jezdnię nawet po pasach.

UBRANIE: Należy unikać strojów zbyt odkrytych, choć w kwietniu z racji pogody bardziej przyda się cieplejsza odzież (ubranie na tzw. cebulkę). W kwietniu przeciętna temperatura to około: Pekin min. 7°C, max. 21°C; Xi’an min. 4°C, max. 18°C; Szanghaj min. 10°C, max. 19°C.

WSKAZANIA ZDROWOTNE: Zdarzają się zachorowania na żółtaczkę pokarmową typu A – zalecane jest szczepienie profilaktyczne. Obowiązuje zasada picia wody z butelek z fabrycznym zamknięciem (oraz mycia nią zębów!).

ZAKUPY: Turyści kupują głównie ubrania z jedwabiu, kaszmiru, produkty naturalne, balsam tygrysi, porcelanę przedmioty ozdobne z jadeitu i emalii, kaligrafia, obrazy itd. Z Chin nie można wywozić przedmiotów starszych niż 200lat ani dzieł sztuki droższych niż 10.000juanów. Na wszelki wypadek warto zachować paragon zakupu. Ceny są przeważnie dużo niższe niż w Polsce.

Uprzejmie prosimy traktować poniższe informacje wyłącznie orientacyjnie.

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,835,129 unikalne wizyty