06-08-2021 06:08
Nawigacja
Ogłoszenia duszpasterskie
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Dwunasty Tydzień Zwykły
24. 06. 2012 r.

1. Dziś po Mszy św. o 12:00 pobłogosławimy osoby samotne, za tydzień – małżonków.

2. Tydzień w liturgii:

* dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Św. Jan odegrał wyjątkową rolę w dziejach zbawienia. Był synem Zachariasza i Elżbiety – krewnej Najświętszej Maryi Panny. Urodził się pół roku przed Chrystusem. Wiódł życie pustelnicze, nawoływał do nawrócenia. Na znak żalu za grzechy udzielał chrztu w Jordanie zapowiadając bliskie przyjście Mesjasza. Upomniał Heroda za niemoralne życie. Został uwięziony i ścięty.

* w czwartek św. Ireneusza, biskupa i męczennika (żył w II wieku, bronił wiary katolickiej przeciw gnostykom).

* w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o 8:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 7:00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając naszą Archikatedrę lub Bazylikę Jasnogórską. Trzeba odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga. Kto pobożnie używa dewocjonaliów poświęconych przez Ojca Świętego lub przez Biskupa, też może 29 czerwca otrzymać odpust zupełny. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła nasz Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo otrzyma od Ojca Świętego Benedykta XVI paliusz, czyli znak zewnętrzny władzy metropolity. W modlitwach pamiętajmy o naszym Arcypasterzu.

3. Katecheza dla dorosłych w czwartek w jednej grupie o 18:45.

4. Zakończenie roku szkolnego w piątek 29 czerwca. Msza św. dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego w archikatedrze w piątek o 9:00; na Jasnej Górze w czwartek – 28 czerwca – o 19:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek o 17:30.

5. Dziś XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Rozpoczęcie przed Szczytem Jasnogórskim o 9:45 uroczysta Msza św. o 11:15.

6. 75 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę odbędzie się 1 i 2 lipca br.

7. W dzisiejszej „Niedzieli” polecamy artykuły o dwutysięcznej parafii, która rozprowadza 383 egz. naszego tygodnika. Nasza wspólnota ma 5000 wiernych i sprzedaje zaledwie 20 egzemplarzy.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Maria Brzezińska l. 58;
śp. Edward Radecki, l. 70.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,844,358 unikalne wizyty