Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29.05.2022

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze o godz. 17.30 jeszcze do wtorku włącznie. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W czasie nabożeństw oraz po porannej Mszy św. oprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy jednak, że okres Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Świętej. Zachęcamy do sakramentu spowiedzi, który sprawujemy podczas wszystkich Mszy św. oraz od 12.00 do 13.00.

3. W sobotę, 4 czerwca o godz. 10.00 Ks. Arcybiskup Metropolita udzieli w naszej bazylice święceń kapłańskich.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy – I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od 9.00.

6. Nasza parafia wraz ze Szkołą nr 35 i Strażą Miejską zaprasza w niedzielę, 5 czerwca na „Festyn Rodzinny na Starym Mieście” połączony z loterią fantową, który odbędzie się na placu św. Jana Pawła II przed archikatedrą.

7. Polecamy lekturę „Niedzieli” oraz naszej parafialnej gazetki „U Świętej Rodziny”.

8. Świętej Rodzinie polecamy całą naszą wspólnotę, a szczególnie najmłodszych, którzy w środę będą przeżywać swoje święto.

Ogłoszenia parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022

1. W przyszłą niedzielę świętować będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię św., a do pierwszej spowiedzi św. przystąpią dzień wcześniej, w sobotę o 8.30.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej archikatedrze codziennie o godz. 17.30. Od piątku włączymy do nich nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych a w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

4. W sobotę, 28 maja o godz. 10.00 w naszej bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia diakonatu, których alumnom naszego Seminarium udzieli ks. bp Andrzej Przybylski.

5. Nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową nr 35 i Strażą Miejską organizuje 5 czerwca „Festyn Rodzinny na Starym Mieście” połączony z loterią fantową, który odbędzie się na placu św. Jana Pawła II przed archikatedrą.

6. Polecamy lekturę tygodnika „Niedziela” oraz zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego radia „Fiat”.

7. Wszystkich modlących się w naszej częstochowskiej archikatedrze i łączących się z nami duchowo oddajemy pod opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8.05.2022

1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się bardzo gorąco, by nie zabrakło tych, którzy całym sercem poświęcają się na służbę Bogu i ludziom.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

3. Tydzień liturgii:

- w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

- w sobotę święto św. Macieja, apostoła.

4. Nasza parafia wraz ze Szkołą Podstawową nr 35 i Strażą Miejską organizuje 5 czerwca Rodzinny Dzień Dziecka połączony z loterią fantową. Już dziś prosimy serdecznie o pomoc w organizacji i składanie fantów w zakrystii lub kancelarii. Dochód z festynu będzie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży naszej dzielnicy.

5. Bardzo dziękujemy za obecność, życzliwość i ofiarność wszystkim modlącym się w naszej archikatedrze.

Ogłoszenia parafialne

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 1.05.2022

1. III Niedziela Wielkiej Nocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Szczególnie w tym czasie niech więcej będzie lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach.

2. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie w kaplicy o 17.30. Postarajmy się jak najczęściej uczestniczyć w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego,

- we wtorek, 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Suma przed szczytem Jasnej Góry o godz. 11.00. Msze św. w archikatedrze tak jak w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00,

- w środę św. Floriana, patrona strażaków i hutników,

- w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. Polecamy lekturę „Niedzieli”, tam m.in. artykułu o historii naszej flagi narodowej, a także artykułu „Jak modlić się z dziećmi”.

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022

1. Dziś o godz. 15.00 odprawimy Godzinę Miłosierdzia w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

2. W poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski a w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny.

3. Spotkanie dla młodzieży z kl. 7 SP w czwartek o 17.00.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na różne dzieła i inicjatywy charytatywne w minionym Wielkim Poście.

5. Zachęcamy do zakupu „Niedzieli” i polecamy lekturę artykułów o tym, jak Kościół pomaga Ukrainie. Zapraszamy też do nabycia naszej gazetki parafialnej „U Świętej Rodziny”. Przypominamy też, że z archikatedry Msze św. w niedziele o godz. 10.00 i w środy o godz. 18.00 transmituje nasze katolickie radio Fiat.

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17.04.2022

Składamy serdeczne życzenia z okazji Uroczystości Wielkiej Nocy. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca i umysły odwagą i nadzieją, niech wyzwala nas z lęku i niepewności. Przyjmijmy i głośmy z radością zbawcze orędzie o tym, że Jezus zwyciężył śmierć i grzech.

1.  Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie modlimy się tego dnia za społeczność wyższych uczelni katolickich. Msze św. w porządku niedzielnym.

2. Dni w oktawie Wielkanocy mają w kalendarzu liturgicznym rangę uroczystości, dlatego też najbliższy piątek nie przyjmuje postu.

3. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przeżywać będziemy Godzinę Miłosierdzia.

4. Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00.

5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tegorocznych Świąt Paschalnych. Księżom Wikariuszom za owocną współpracę, Księdzu Prałatowi oraz Braciom Kapucynom za głoszone z mocą Słowo i posługę sakramentu spowiedzi, Siostrom Karolankom za piękne dekoracje kwiatowe, dorosłym dziękuję za stworzenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego w archikatedrze. Akcji Katolickiej dziękuję za wielość dzieł miłosierdzia w tegorocznym Wielkim Poście – kiermasz ciast, rozprowadzanie palem wielkanocnych oraz dwudniową zbiórkę artykułów żywnościowych w markecie. Dochód z tych akcji przeznaczyliśmy na pomoc Ukrainie oraz biednym z naszej parafii. Gwardii Katedralnej dziękuję za straż przy Grobie Pańskim oraz inne posługi, ministrantom za asystę liturgiczną, młodzieży oazowej za pomoc w akcjach charytatywnych.

6. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, a w niej m.in. artykułu „Sen o pokoju” o życiu pod jednym dachem rodziny polskiej i ukraińskiej i „Pierwsza dama nie lubi się chwalić” o Agacie Kornhauser-Dudzie oraz naszej gazetki parafialnej „U Świętej Rodziny”, z której dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło