Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24.10.2021

1. 28 października przypada 96 rocznica utworzenia diecezji częstochowskiej na mocy bulli Vixdum Poloniae unitas papieża Piusa XI. Tym samym jest to rocznica podniesienia naszego kościoła do rangi katedry. Natomiast w piątek, 29 października będziemy przeżywać 71 rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, naszego kościoła parafialnego. W tym dniu Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Doba Eucharystyczna. Zapraszamy do adoracji. Mszę św. o godz. 18.00 będzie sprawował Ksiądz Arcybiskup Metropolita. W czasie tej uroczystej sumy pontyfikalnej zostaną zainaugurowane prace synodalne. Niech tego dnia nie zabraknie nas na Eucharystii. O godz. 21.00 odprawimy Apel Jasnogórski.

2. W czwartek przypada święto św. Szymona i Judy Tadeusza.

3. Spotkanie dla młodzieży z klas 8 przed bierzmowaniem w czwartek o godz. 18.30.

4. Wraz z naszą szkołą zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się 30 października o 17.00. Najpiękniejsze stroje świętych patronów zostaną nagrodzone. Podczas zabawy przewidzianych jest wiele atrakcji: konkursy, gry, zabawy oraz poczęstunek. Zapisy do 27 października.

5. Naszą wspólnotę i naszą ojczyznę polecajmy opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.

Ogłoszenia parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci na modlitwę różańcową zapraszamy w poniedziałki i środy o 16.30.

2. W środę o godz. 18.00 Ks. Biskup Antoni Długosz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dzień wcześniej, we wtorek o godz. 19.30 kandydaci do bierzmowania wraz z bliskimi przystąpią do sakramentu spowiedzi św.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszych księży wikariuszy. Msze św. w intencji solenizantów o 7.00 i 18.00. Tego dnia pamiętajmy także o pracownikach służby zdrowia, szczególnie z naszej parafialnej przychodni Świętej Rodziny.

- w środę wspomnienie św. Jana Kantego,

- w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. Zachęcamy do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można składać za dobrowolną ofiarą wypominki roczne i oktawalne. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały tydzień od 1 do 8 listopada o 17.00 na różańcu i Mszy św.

5. Wraz z naszą szkołą zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się 30 października o 17.00. Prosimy o przebranie się za swojego ulubionego świętego. Najpiękniejsze stroje zostaną nagrodzone. Podczas zabawy przewidzianych jest wiele atrakcji: konkursy, gry, zabawy oraz poczęstunek. Zapisy do 27 października.

6. Młodzież Franciszkańska zaprasza dzieci na próby śpiewu w piątki o godz. 17.00.

7. Polecamy tygodnik katolicki „Niedziela”. Zachęcamy do słuchania radia FIAT, radia Jasna Góra i radia Maryja.

Ogłoszenia parafialne

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021

1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Po Mszy św. wolontariusze będą oczekiwali na nasz dar serca do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie w dalszej nauce zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.

3. Tydzień w liturgii:

·       w środę błog. Honorata Koźmińskiego 

·       w piątek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

·       w sobotę św. Jadwigi Śląskiej

4. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są przy wyjściu z Bazyliki i w Kaplicy.

5. W przyszłą środę, 20 października odbędzie się w naszej parafii sakrament bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży Ks. Biskup Antoni Długosz. W związku z tym w najbliższym tygodniu odbędą się próby przed bierzmowaniem: w środę i czwartek o godz. 18.30.  

6. W sobotę, 30 października odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych”. Już teraz zachęcamy rodziców, aby wspólnie ze swoimi dziećmi przygotowali stroje swoich ulubionych świętych na nasz bal. Szczegółowe informacje w szkole.

7. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” oraz korzystania z mediów katolickich.

Konieczna i hojność na rzecz potrzebujących
Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.10.2021                                                  

 

  1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16.30.
  2. Zachęcamy serdecznie do wspólnotowej modlitwy za bliskich zmarłych. Można już pobierać kartki na wypominki roczne i oktawalne. Wyłożone są przy wyjściu z bazyliki i w kaplicy.

3. Tydzień w liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

- we wtorek św. Faustyny Kowalskiej

- w czwartek Matki Bożej Różańcowej

4. Za tydzień będziemy przeżywać 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Zbierane będą wówczas ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – nasz dar serca dla uzdolnionej młodzieży bez środków finansowych do podjęcia dalszej nauki.

5. Spotkanie dla młodzieży ze szkół średnich przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

6. W „Niedzieli” polecamy artykuły o różańcu świętym.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021

1. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze od piątku codziennie o 17.15.

2. Tydzień w liturgii: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława – tego dnia modlimy się za naszego Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego, w środę święto Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w sobotę Świętych Aniołów Stróżów.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota października. Godzina Święta w czwartek o 17.30. Do chorych udamy się w piątek od 9.00. Spowiedź św. od 7.00, 12.00 i 17.30.

4. We wtorek spotkanie dla młodzieży ze szkoły średniej przed bierzmowaniem o 18.30.

5. Chcemy zorganizować grupę starszej młodzieży, która chciałaby się włączyć w różne działania charytatywne i duszpasterskie naszej parafii. Informacje w zakrystii.

6.Dziś do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma „U Świętej Rodziny”. Dochód przeznaczony na fundusz ministrancki.

Zachęcamy do nabywania tygodnika „Niedziela”, w sposób szczególny polecamy lekturę artykułu „Studia w blasku Jasnej Góry” o Wyższym Instytucie Teologicznym, który zaprasza wszystkich świeckich chcących zgłębiać swoją wiedzę o Bogu i Kościele.

7. Pragniemy serdecznie podziękować Siostrze Dorocie, która przez miniony rok była zakrystianką naszej archikatedry. Dziękujemy za oddaną służbę na chwałę Bożą i życzymy wielu sił w nowej posłudze.

Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09.2021

1. Dziś o godz. 16.30 spod szczytu Jasnej Góry wyruszy Marsz dla życia i rodziny. Uroczysta Msza św. na zakończenie Marszu odbędzie się w naszej archikatedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity. Tego dnia po Mszach św. będziemy mogli uderzyć w dzwon „Głos nienarodzonych”, który będzie umieszczony przed archikatedrą, aby w ten symboliczny sposób przemówić w imieniu tych, którym zabrano głos poprzez aborcję. Dzwon niesie ze sobą przesłanie, że dzieci nienarodzone nie mogły zapłakać, ani wypowiedzieć się.

2. W poniedziałek, 20 września o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych i starszych sprawowaną przez Ks. Biskupa Antoniego Długosza. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na skromny ciepły posiłek do auli katedralnej.

3. Tydzień w liturgii:

  • we wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  • w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio. W naszej bazylice, w kaplicy Miłosierdzia Bożego znajdują się relikwie tego wielkiego Stygmatyka.

4. Polecamy lekturę „Niedzieli”, zachęcamy też do słuchania naszego radia FIAT, radia Jasna Góra oraz radia Maryja.

5. Wszystkim nawiedzającym naszą bazylikę archikatedralną życzymy wielu łask płynących z Domu Świętej Rodziny.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło